HOME > OFERTA > USŁUGI POGRZEBOWE > PRZEWÓZ ZWŁOK

KREMACJA ZWŁOK

Kremacja zwłok jest jednym z najstarszych sposobów pochówku zmarłych. Metoda palenia zwłok znana już była w starożytności i była praktykowana przez wiele religii. Przeważnie zwłoki zmarłej osoby zawijano w całun i składano na stosie.

W dzisiejszych czasach kremacja odbywa się przy użyciu nowoczesnych technologii, choć w niektórych elementach przypomina ceremonie znane sprzed tysięcy lat. Obecnie ciało zmarłego przed spopieleniem można ubrać, choć istnieje także możliwość owinięcia go w całun. Zwłoki kładzione są do specjalnej trumny, która zrobiona jest z naturalnego drewna, nie jest pokryta żadnymi lakierami lub farbami, pozbawiona jest także wszelkiego rodzaju uchwytów. Do trumny nie wolno wkładać przedmiotów, które mogłyby utrudnić przebieg kremacji, takich jak biżuteria, telefony komórkowe lub rozruszniki serca. Współczesna kremacja odbywa się w specjalnie do tego celu skonstruowanych piecach, w których temperatura dochodzi do 1200 stopni Celsjusza. Cały proces trwa około jednej godziny. Urządzenia wprowadzające trumnę do pieca ustawione są w ten sposób, aby rodzina i bliscy zmarłej osoby mogły być świadkami tego momentu. Po zakończeniu procesu kremacji rodzina otrzymuje urnę z prochami oraz świadectwo kremacji.

Nasz Zakład Usług Pogrzebowych oferuje kremację zwłok z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii oraz z zachowaniem najwyższych standardów. Zajmujemy się także transportem zwłok do miejsca kremacji. Swoje usługi związane z kremacją zwłok świadczymy w Nowym Sączu i okolicznych miejscowościach.