HOME > OFERTA > WYWÓZ ODPADÓW >ODPADY BIODEGRADOWALNE

ODPADY BIODEGRADOWALNE

Istnieją odpady, które rozkładając się nie szkodzą środowisku naturalnemu. Są to odpady biodegradowalne. W uproszczeniu można powiedzieć, że rozkładem takich odpadów zajmują się mikroorganizmy. Odpady, które ulegają biodegradacji pochodzą głównie z rolnictwa, sadownictwa, leśnictwa, łowiectwa i innych branż zajmujących się przetwarzaniem produktów pochodzenia naturalnego. Odpady biodegradowalne produkują także zwykłe gospodarstwa domowe np. w postaci resztek jedzenia.

Odpowiednia segregacja śmieci pozwala wyodrębnić poszczególne typy odpadów, które później można poddać procesowi recyclingu lub, jak w przypadku odpadów pochodzenia naturalnego, wykorzystać jeszcze raz przy produkcji nawozów lub kompostu.

SUEZ Południe dysponuje własną kompostownią na terenie Krakowa oferuje swoim klientom pełen zakres usług dotyczących utylizacji i składowania odpadów biodegradalnych. Zapewniamy wynajem odpowiednich kontenerów, ich regularny odbiór w terminie uzgodnionym wcześniej z naszymi klientami oraz wywóz odpadów do naszej kompostowni. W trosce o środowisko naturalne nasza kompostownia spełnia wysokie standardy dotyczące składowania i przetwarzania odpadów organicznych.

Ten rodzaj usług świadczymy w Krakowie i jego okolicach.

Polecamy także Państwa uwadze nasz wysokiej jakości kompost oraz humus, który produkuje i sprzedaje nasza kompostownia

Zamówienia można składać przez całą dobę wypełniając formularz zamówienia.

Jeśli nie wiedzą Państwo jaki kontener zamówić, bądź chcecie poznać warunki odbioru, prosimy o wypełnienie formularza zapytania. Skontaktujemy się.